Про портал

У Ковельській територіальній громаді з’явився новий електронний картографічний сервіс – публічний геопортал. Він забезпечуватиме громадськість та фахівців міської ради геопросторовою інформацією у зручному форматі онлайн-карти.

Геопортал як публічна частина місцевої геоінформаційної системи надаватиме офіційну актуальну та детальну інформацію про території громади. Швидко, зручно, без записів, звернень та черг до профільних підрозділів міської ради. Фахівці, які користуватимуться геоінформаційною системою, отримають можливість швидше аналізувати просторові дані та приймати оптимальні рішення щодо розвитку громади.

Ми почали працювати над створенням геопорталу з літа 2022 року. За цей час проконсультувалися зі спеціалістами IT-компанії SoftPro, відсканували паперові документи та карти, провели просторову прив’язку картографічних матеріалів, оцифрували дані. Зараз продовжуємо наповнювати базу даних геопорталу.

Що таке геопортал?

Геопортал – це багатофункціональний Інтернет-ресурс з повною та актуальною картографічної інформацією. Це точна і детальна карта території, на яку нанесена інформація про різні об’єкти громади.

Місцевий геопортал - схожий на електронну Google карту території, але має ширший функціонал, реєстри даних місцевого рівня та дає можливість розміщувати інформацію для публічного та закритого використання. Тобто, уся геопросторова інформація з великою кількістю відомостей, які необхідні для здійснення ефективної містобудівної діяльності у громаді - тепер на одній карті.

Зокрема, на геопорталі Ковельської територіальної громади ви знайдете інформацію про:

  • реєстр звернень громадян,
  • адресний реєстр,
  • містобудівну документацію,
  • тимчасові споруди,
  • об’єкти зовнішньої реклами.

Дані можна переглянути на карті у вигляді шарів, реєстрів чи завантажити їх у зручному для обробки форматі.

Чому інформація подається у вигляді шарів карти?

  • Так легше працювати з картою: інформація розміщена на різних напівпрозорих шарах, тому можна одночасно переглядати ті з них, що цікавлять в конкретний момент;
  • на геопорталі можна створювати необмежену кількість інформаційних шарів і змінювати їх під потреби громади.

Безперечно, для систем з такими наборами даних важлива актуальність інформації, тому фахівці міської ради активно та систематично перевіряють і доповнюють дані на геопорталі.

Геопортал територіальної громади працює в тестовому режимі: http://geo.kowelrada.gov.ua

Кому потрібен та чим буде корисний геопортал?

Міська рада

Для органів місцевого самоврядування геопортал стає ефективним інструментом для спостереження за розвитком громади та планування подальшого розвитку і розбудови локального середовища. Геопортал дає наочну інформацію про проблеми на окремих локаціях та допомагає приймати оптимальні містобудівні рішення. Органи місцевого самоврядування отримують можливість системно працювати над послідовним вирішенням проблем, створювати безпечну, комфортну, привабливу для життя та інвестицій громаду.

Громада

Геопортал дає мешканцям територіальної громади точну, детальну, актуальну та офіційну карту, що доступна на будь-яких сучасних мобільних та комп’ютерних пристроях онлайн 24/7.

Бізнес

Геопортал дає підприємцям можливості проводити геомаркетингові дослідження території. Тобто, вивчати ринок з точки зору просторових даних - визначати вигідне місце для розташування комерційної нерухомості. Геопортал з актуальними даними, наприклад, усіх організацій, що працюють в районі, допоможе підприємцю краще підібрати місце для відкриття свого закладу там, де він дійсно потрібен в місті і не втратить шансів на успіх через невиправданий рівень конкуренції. До прикладу, власник автосервісу, який хоче відкрити бізнес на території громади, зможе отримати необхідні дані на геопорталі, щоб визначитися з локацією будівництва. Це зручно і для мешканців громади - нові магазини чи заклади будуть з'являтися саме там, де їх дійсно бракує.

Можливості геопорталу

Можливості геопорталу залежать від кількості даних, оприлюднених для використання. Тож чим більше різнопланових даних місто про себе публікує на геопорталі, тим більше аналітичних можливостей для відвідувачів відкриває геопортал, дозволяючи переглядати інформацію з різних наборів.

На геопорталі є спеціальні шари інформації, призначені для використання комунальними службами та іншими установами. Це корисно та зручно особливо в ситуаціях, для вирішення яких потрібні скоординовані дій комунальників. Наприклад, карту із системою інженерних мереж створюють лише для відповідних організацій, які їх експлуатують. Звичайним пересічним мешканцям такі дані не потрібні, а посадовцям і комунальним службам вони допоможуть оперативно дізнаватися і аналізувати інформацію.

Довідково: Створення геопорталу стало можливим завдяки співпраці фахівців Ковельської міської ради та IT-спеціалістів SoftPro, що забезпечили технічну реалізацію.